Maj urodziła się w Brzeszczach k/Oświęcimia, dzieciństwo i młodzieńcze lata spędziła w Bielsku-Białej. Tam też rozpoczęła pracę. W 1970 r. wraz z rodziną przeniosła się do Świnoujścia, gdzie przez wiele lat pracowała w Morskiej Stoczni Remontowej. W 1994 r. zajęła się dziennikarstwem. Była dziennikarzem oddziału świnoujskiego Polskiego Radia Szczecin, współpracowała z „Kurierem Szczecińskim” i miejscowymi tygodnikami. Wiele lat współpracowała z Programem I Polskiego Radia. Do Klubu Literackiego „Na Wyspie” należy od 1993 r.
     Jest laureatką jednego z wewnętrznych konkursów klubowych oraz plebiscytu publiczności biesiad literackich. Jej wiersze publikował lokalny tygodnik „Świnoujście Dzisiaj”, a także Polskie Radio Szczecin. Wraz z innymi członkami Klubu wystąpiła w programie kulturalnym Polskiej Telewizji Szczecin pt. ”ARTWIZJE”.
      W ramach działalności Towarzystwa Przyjaciół Świnoujścia jest współorganizatorem rokrocznych festiwali muzyki organowej w Świnoujściu. Zajmuje się też fotografią artystyczną. Swoje prace wystawiała w Świnoujściu i na Bornholmie. W konkursie literackim „Morze z daleka i z bliska”, zorganizowanym w 2004 r. przez Miejski Dom Kultury i Klub Literacki „Na Wyspie” w Świnoujściu, jej wiersze uzyskały II nagrodę „Srebrnego Konika Morskiego”. W VI edycji tego konkursu w 2009 r. otrzymała III nagrodę „Brązowego Konika Morskiego”. Jej utwory znalazły się w almanachach klubowych: „Wewnętrzne morze” (1997 r.) i „W ciepłym piasku poezji”(2002 r.), „Pod wydmami znaczeń” (2006 r.), „Poławiacze wzruszeń” (2010 r.) oraz zeszycie literackim „Bursztynowe uczucia” (2006 r.).
 
 
 
 
 
 
 
Maja Piórska
 
 
 
o mnie      moje fotografowanie
Wydrukuj tę stronęDodaj do ulubionych
 
 
   

   

   
 
  
 
  
 
  
 
powered by prot Hosting - Serwery